ECONOMIA a.s. | Freemail

Kontaktujte nás

Změna hesla - návod pro provedení změny v e-mailové schránce

Změnu hesla ve schránce může provést každý uživatel kdykoli, pokud je přihlášen přes webové rozhraní. Níže naleznete návod, jak ve své schránce tuto změnu provést. 


1. krok - Klikněte na "Nastavení". Pro uživatele schránek na doménách centrum.cz a atlas.cz naleznete tuto volbu vpravo nahoře, u schránek na doméně volny.cz v horní části schránky na modrém panelu.

2. krok - Zvolte ve výchozí sekci možnost "heslo, kontrolní otázka, region".3. krok - Nyní klikněte na nabídnutou možnost "Nastavení účtu".4. krok - V nastavení účtu zvolte "Změnit heslo".

5. krok - Nyní proveďte změnu hesla podle návodu. Do jednotlivých kolonek vyplňte nejdříve Vaše současné heslo, poté nové heslo a následně nové heslo pro správnost opište znovu. 


Než si nové heslo nastavíte, přečtěte si prosím pozorně zásady pro zadání nového hesla (nepřehlédněte).


  • vyhýbejte se angličtině, český jazyk je málo známý a pro případného útočníka tím stížíte uhodnutí hesla
  • používejte originální názvy (nikoli česká jména, obecné pojmy, názvy měst a podobně)
  • vyvarujte se číselným řadám v kombinaci s mezinárodním slovem (příklad špatného hesla - auto1234)
  • pokud je pro Vás obtížné zapamatovat si složité heslo obsahující velká i malá písmena, speciální znak a číslo (doporučená kombinace znaků), zvolte si málo pravděpodobnou kombinaci
  • vyhýbejte se heslu, ve kterém by bylo uvedeno jméno oblíbené filmové postavy, domácího mazlíčka či sportu
  • heslo by nemělo být variantou dříve použitého hesla ani by mu nemělo být podobné (původní heslo např. huntc15 - příklad špatného nového hesla - huntc16), mělo by být tedy unikátní
  • v žádném případě heslo netvořte z data Vašeho narození, rodného čísla, adresy bydliště, svého jména, jména partnera/partnerky, PINu platební karty či jiných citlivých údajů
  • nenapadá-li Vás žádné vhodné silné heslo, můžete si ho nechat vytvořit pomocí programu či aplikace "generátor hesla" (na internetu celkem rozšířená služba, která je většinou zdarma)Upozorňujeme, že prohlížeč Internet Explorer nemusí být pro efektivní provedení této změny kompatibilní. Pro jistotu zvolte například prohlížeč Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari pro iOS a Apple.


Doporučujeme nastavit alternativní kontakt pro lepší zabezpečení Vaší schránky. Jak na to? Kompletní informace i návod nastavení naleznete ZDE.

Děkujeme.


Tento proces slouží každému uživateli, který je přihlášen ve své schránce a zná své aktuální heslo.

Hledání podle tématu