Co je to POP3?

POP3 je protokol, který se používá pro stahování emailových zpráv ze vzdáleného serveru na lokální disk vašeho počítače. Centrum.cz poskytuje POP3 server zdarma. Více na Wikipedii (externí odkaz).


Co je to IMAP?

IMAP je protokol umožňující vzdálenou správu vaší schránky pomocí poštovních programů. Tato nadstandardní služba je podobná běžně poskytovanému protokolu POP3, ale uživatelům nabízí více možností správy pošty. IMAP dokáže synchronizovat práci s poštou (používá příznaky – přečteno, odpovězeno, přeposláno, smazáno) i složkami (přesouvá zprávy do složek, vytváří a maže složky). Více na Wikipedii (externí odkaz).


Co je to SMTP?

SMTP je protokol zajišťující správné posílání emailových zpráv od odesílatele k příjemci. Centrum.cz poskytuje SMTP server pro uživatele s velkou schránkou. Více na Wikipedii (externí odkaz).


Co je to poštovní program?

Jedná se o počítačovou aplikaci pro práci s emaily. Jde například o aplikace Microsoft Outlook Express, Mozilla Thunderbird a další. Pomocí těchto aplikací můžete pracovat se svou emailovou schránkou, tedy odesílat a přijímat emaily přímo ze svého počítače doma. Více na Wikipedii (externí odkaz).


Co je IP adresa?

IP adresa je identifikační číselná adresa počítače v internetové síti. Více na Wikipedii (externí odkaz)


Co jsou cookies?

Cookies jsou speciální textové soubory, které si navštívená webová stránka uloží na váš pevný disk a zapamatuje si tak něco pro budoucí použití. Tímto způsobem může fungovat např. rotování bannerů, virtuální obchody, webové aplikace, přihlašovací systémy apod. Více na Wikipedii (externí odkaz).


Co je to screenshot?

Screenshot je snímek (náhled) obrazovky, který zaznamená aktuální obraz plochy, který je poté možné přes libovolný grafický program uložit jako obrázek. Screenshot se pořizuje pomocí klávesy „PrintScreen“ (u některých klávesnic označena pouze jako „Prt Scr“). Takto „vyfocené“ obrazovky, např. s chybovými hlášeními poštovních programů, pomáhají k rychlejšímu vyřešení problémů, které se jinak komplikovaně popisují. Více na Wikipedii (externí odkaz).


Co je to spam?

Spam je nevyžádané masově rozesílané sdělení (nejčastěji reklamní) šířené internetem. Původně se používalo především pro nevyžádané reklamní emaily, postupem času tento fenomén postihl i ostatní druhy internetové komunikace – např. diskusní fóra, komentáře nebo instant messaging. Více na Wikipedii (externí odkaz).


Co je to RSS?

RSS je technologie, která umožňuje uživatelům internetu přihlásit se k odběru novinek z internetových stránek. Více na Wikipedii (externí odkaz).